O nás

Ing. Mgr. Petr Mokrý (*1971)

pochází z Brna a od mládí se zajímá o čínskou filozofii a související kulturní a historické dědictví. V roce 1991 založil a vedl první školu čínských bojových umění u nás – Wushu School Brno. V roce 1994 začal studovat tradiční čínskou medicínu v Praze, avšak vzhledem k neuspokojivé dostupnosti kvalitních překladů a studijních materiálů, rozhodl se nejprve naučit se čínsky, aby se mohl vzdělávat přímo z originálních pramenů. Po absolutoriu čínské filologie na Katedře asijských studií filozofické fakulty UP v Olomouci žil více než 13 let v Číně, kde od roku 2008 studoval bakalářské studium medicíny v čínském jazyce v řádném denním studiu na Univerzitě TCM v Šanghaji, se specializací na akupunkturu a lečebné masáže, a během studia praktikoval na akupunkturním oddělení nemocnice Shuguang pod vedením profesora Shen Weidonga. Této specializaci se věnoval i při dalším vzdělávání na Institutu Akupunktury a Tuina při SHUTCM v Šanghaji, kde v letech 2013 – 2014 složil zkoušky z dalších specializací TCM.

Ve své terapeutické praxi se věnuje především bolestivým stavům pohybového aparátu, redukci tělesné hmotnosti a předcházení vzniku onemocnění úpravou stravování a pohybem s aktivní podporou pomocí terapeutických metod čínské medicíny. Realizuje rovněž celotělové preventivní masáže pro podporu zdraví sestavené z Tuina masážních technik, masáže nohou s využitím reflexní terapie a akupresurní tlakové masáže.

Od roku 2013 praktikje v Brně a opět se účastní odborných stáží v Číně, pokračuje v rozšiřování vzdělání na Institutu v Šanghaji a v letech 2014, 2017 a 2018 působí jako odborný asistent teoretických přednášek a odborné praxe, které z čínského jazyka tlumočil pro studenty z ČR a SR, účastnících se měsíčního studijního kurzu na čínské Univerzitě TCM Tianjin a příslušné 1. fakultní nemocnici.

V letech 2014 – 2018 působil ve Škole tradiční čínské medicíny Brno jako hlavní lektor a odborný garant studia pro I. a II. ročník výše uvedeného Institutu, jehož výuka probíhala v prostorách lékařské a filozofické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Od akademického roku 2018/19 se specializuje na výuku druhého ročníku dvouletého studia a na pořádání krátkodobých odborných kurzů a seminářů.

Od akademického roku 2016/2017 přednáší o tradiční čínské medicíně na lékařské fakultě           v Olomouci pro posluchače 5. ročníku oboru Všeobecné lékařství v předmětu                Komplexní medicína a tradiční léčebné nauky.